گزارش دومین میتاپ وردپرس تهران

دومين ميتاپ سال ٩٧ در روزه جمعه ١١ آبان ساعت ١٠ صبح با حضور تعدادى از توسعه‌دهندگان و كاربران وردپرس در مجموعه سينداد برگزار شد. سعيد فرد آغازكننده دومين ميتاپ وردپرس بود .در صحبت‌هاى آغازين خود خبر برگزارى ميتاپ‌ها هر دو هفته يک بار تا پايان سال ٩٧ را داد و در ادامه اضافه كرد […]

یکشنبه, 20 آبان 1397, 14:49 بعد از ظهر


دومين ميتاپ سال ٩٧ در روزه جمعه ١١ آبان ساعت ١٠ صبح با حضور تعدادى از توسعه‌دهندگان و كاربران وردپرس در مجموعه سينداد برگزار شد.

سعيد فرد آغازكننده دومين ميتاپ وردپرس بود .در صحبت‌هاى آغازين خود خبر برگزارى ميتاپ‌ها هر دو هفته يک بار تا پايان سال ٩٧ را داد و در ادامه اضافه كرد كه مشاركت و همكارى در ميتاپ‌ها زمينه‌ساز برگزارى وردکمپ ایران خواهد شد.

سعید فرد

 

بعد از معرفى و آشنايى شركت‌كنندگان ميتاپ نوبت به ارائه  آقاى وحيد نامنى درباره امنيت وردپرس رسيد، بعد از یادآوری مباحثی از میتاپ قبلی از جمله: هکر‌ها به کجا حمله می‌کنند ؟ حتما باید سیستم عامل بروز باشد، حتما core ، plugin ، theme  بروزرسانی شود، افزونه‌ها و تم‌هایی که لازم نداریم را پاک کنیم، حتما بکاپ داشته باشیم، احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنیم و موارد دیگر را توضیح داد و در ادامه توضیحاتش نرم افزاری به نام wp scan  را معرفی کرد و کارکرد آن و نحوه هک سایت‌های وردپرسی را توضیح داد.

 

 

در ادامه با نمایش  ويدئوهايى از هک کردن  سایت‌های وردپرس  نقاط ضعف سایت‌ها و هزاران راه که ما به آن فکر نمی‌کنیم ولی هکرها از آن استفاده می‌کنند اشاره کرد و ارائه خود را به پایان رساند.

در کارگاه گفتگو وب‌سایت میتاپ وردپرس توسط سعید فرد  معرفی شد که تقویم برگزاری میتاپ‌های بعدی، گزارش‌های میتاپ‌ها ، ویدیوها در آن قرار می‌گیرد و همینطور شرکت کننده‌ها می‌توانند از سایت میتاپ مقاله خودشان جهت ارائه و سخنرانی در میتاپ ارسال نمایند.

ادامه صحبت دوستان شرکت‌کننده به سمت فرهنگ‌سازی قانون کپی‌رایت در وردپرس سوق پیدا کرد و امید بر این است که این بستر‌های میتاپ زمینه‌ای برای همکاری بزرگ در زمینه فرهنگ‌سازی قانون کپی‌رایت و آگاهی همه کاربران و توسعه‌دهندگان وردپرس در این زمینه شود.

بخش نهایی میتاپ به موضوع نیروی کار که یکی دیگر از دغدغه‌های اصلی میتاپ وردپرس است اختصاص داده شد، پرورش و معرفی نیرو‌های متخصص  و کارآمد در زمینه های تخصصی وردپرس نیاز بازار کار است که ما در میتاپ وردپرس تلاش می‌کنیم زمینه‌ای برای معرفی این نیروها به کارفرما را فراهم آوریم.

و در آخر رویداد این نوید داده شد که میتاپ در شهرستان‌ها نیز برگزار خواهد شد.

گروه میتاپ وردپرس منتظر حضور پررنگ و هدفمند شما دوستان عزیز در میتاپ های بعدی هستند .

عکس دست جمعی در پایان دومین میتاپ وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *