گزارش سومین میتاپ وردپرس تهران

سومین میتاپ وردپرس هم در تاریخ ۲۵ آبان ۹۷ ساعت ۱۴ در مجموعه سینداد برگزار شد و مانند دو میتاپ قبل با استقبال کاربران و توسعه دهندگان وردپرس روبه‌رو شد. این میتاپ با صبحت‌های سعید فرد و مصطفی صوفی شروع شد که در مورد برگزاری میتاپ‌ها و ارائه‌های آن نکاتی را به شرکت‌کنندگان توضیح دادند. […]

پنجشنبه, 01 آذر 1397, 13:58 بعد از ظهر


سومین میتاپ وردپرس هم در تاریخ 25 آبان 97 ساعت 14 در مجموعه سینداد برگزار شد و مانند دو میتاپ قبل با استقبال کاربران و توسعه دهندگان وردپرس روبه‌رو شد.

این میتاپ با صبحت‌های سعید فرد و مصطفی صوفی شروع شد که در مورد برگزاری میتاپ‌ها و ارائه‌های آن نکاتی را به شرکت‌کنندگان توضیح دادند.

طبق عادت در هر میتاپ، شرکت‌کنندگان میتاپ خود را معرفی کردند و در مورد حیطه فعالیت و استفاده‌ از وردپرس در کارشان توضیح دادند.

 

در ادامه نوبت به ارائه آقای فرهاد سخایی درباره بهینه سازی وردپرس رسید . آقای سخایی در ادامه به بررسی دلایل بهینه‌سازی سایت وردپرسی پرداخت :

چرا باید بهینه سازی کنیم:

1 – بهینه سازی برای موتورهای جستجو

– Google Webmasters Guldelines

– ابزارهای بررسی وبهینه سازی محتوا (SEO Quake , Yoast)

– Google Webmasters

2  بهینه سازی برای مصرف منابع

– بهینه سازی دامنه،DNS Server ، وب سرور ، پایگاه داده، پیچیدگی درخواست های پایگاه داده ،پیچیدگی الگوریتم های کدها

3 – بهینه سازی برای سرعت بیشتر

– استفاده از افزونه های کش (Cache)

– CDN

4 – بهینه سازد برای کاربر و انواع دستگاه ها

– Responsive Frameworks

– Mobile Usability

5- بهینه سازد برای استاندارد ها (CSS , HTML,..)

– HTML Validator

– CSS Validator

– Microformats

6 – بهینه سازی امنیت (امنیت نرم افزار ،امنیت وب سرور،امنیت افزونه ها و قالب ها و …)

و در ادامه افزونه WP-Rocet را به عنوان یک راهکار مناسب برای بحث کش وسئو معرفی کرد و نحوه عمل کرد این افزونه را در بخش های مختلف مورد بررسی قرار داد و به ارائه خود خاتمه داد.

 

بعد از ارائه اول، نوبت به استراحت و پذیرایی شرکت کنندگان رسید که با بحث و گفتوگو  و آشنایی بیشتر دوستان همراه بود.

در بخش دوم سوشیانت زوارزاده ارائه خود را با داستان جالبی درباره ی وبلاگ نویسی خود آغاز کرد و به صحبت درباره وبلاگستان وردپرس پرداخت و با طرح سوالاتی مانند:

چرا باید وبلاگ نویسی کنیم ؟
چه چیزی کاربران را از وبلاگ نویسی باز می دارد ؟
شباهت ها و تفاوت های وبلاگ و شبکه های اجتماعی

دوستان را به چالش کشید و حتی از طریق پوشش زنده اینستاگرام نیز نظرات دوستانی که امکان حضور در میتاپ را نداشتن هم خوانده شد. و با به تصویر کشیدن وضعیت وبلاگستان در گذشته و امروز و نگرانی‌ها درباره این ساختار و ارائه چشم اندازه پیشنهادی آینده‌ی وبلاگستان ارائه خود را پایان داد.

 

 

 

بعد از پایان ارائه‌ی سوشیانت زوارزاده ، سعید فرد نکات پایانی در مورد میتاپ وردپرس را گفت و به جلسه پایان داد، عکس دسته‌جمعی در انتهای رویداد تهیه شد.

 

 

با توجه به استقبال دوستان از میتاپ و استفاده‌ی همگانی از مطالب گفته شده در میتاپ وردپرس، امکان مشاهده جلسات میتاپ به صورت زنده در اینستاگرام ایجاد شده است که دوستان می‌توانند از صفحه اینستاگرام میتاپ وردپرس رویدادها را به صورت زنده مشاهده کنند.

آدرس صفحه اینستاگرام میتاپ وردپرس : https://www.instagram.com/irwpmeetup

همچنین امکان مشاهده‌ ویدئوهای ضبط شده میتاپ در کانال آپارات میتاپ وردپرس وجود دارد، هم اکنون میتوانید ویدئوی این میتاپ را در آپارات مشاهده نمایید ، آدرس کانال آپارات میتاپ : https://www.aparat.com/wpmeetup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *